TOOL

Fans  of  Iran

تاريخ هجري شمسي

 

.........: نظرسنجـی :.........

 

 

 

........: لینــــــــک‌ها :........

Tool - Official Website

The Fanclub Community

Tool Tabs

Fourth Eye

Tool Shed.Down

Danny Carey's Site

Alex Grey

Print Mafia

Travis Shinn

 

......: تصویر تصادفی :......

 

.....................................

صفحه خانگی کنید
اضافه به علاقه مندی ها

 

 

 

 

 

 

 

یکشنبه 21 شهریور 1389

سایت در حالت تعطیل به سر میبرد.

 

+ نظـــرات کاربـــران +

 


دوشنبه 24 تیر 1387

Ænima نگاهی بهتر به آلبوم


موسیقی تول صرفا یه موسیقی پروگرسیو نیست و همون طور که تقریبا از معنی کلمه "تول" بر می آید، یعنی مسیر یا ابزاری برای زندگی کردن. نمی خوام اسم مذهب روی آن بزام و نامش رو لکه دار کنم ولی یک "تفکر و ایده" برای بهتر زندگی کردن، بهتر دیدن، بهتر شنیدن و بهتر مردن است.

اگر از همه جهات بخوایم بررسی کنیم (موزیک، کلمات، استایل، تمایلات و ...) گروهی به این عظمت به نظر من تا حالا بوجود نیامده. حیف که نمیشه لقب "مقدس" روی گروه گذاشت، چون تقدس بخشیدن به چیزی یعنی تعصب بخشیدن و نتیجه ای جز کوری به همراه نخواهد داشت (همون طور که در متن پایین اشاره شده است " .. اعتقاد کارکرد ذهن رو متوقف می کند .. ")

وقتی به کنسرت های گروه نگاه می کنیم یاد اجرا های گروه پرآوازه و پیش کسوت "پینک فلوید" می افتیم. خصیصه مشترک آنها این است که هر دوی این گروه ها به جای شکلک در آوردن برو روی سن، دایو رفتن بروی طرفداران، فحش دادن و بیخود داد و فریاد کردن برای میهج کردن اجرای خود از یک مانیتور بزرگ برای به نمایش در آوردن فلسفه و درون مایه ای اصلی آهنگ ها که یقیــنا اکثر شنوندگان از درک اون (به علت فلسفی و عمیق بودن موزیک و کلمات) عاجر هستند، استفاده می کنند که من در سایر گروه ها چنین طرز تفکری را تا به حال ندیدیم. در واقع این گروه ها خواستار آنند که طرفداران به جای اعضای بند به مانیتور های قرار داده نگاه کنند تا شاید درکی فراتر حاصل شود. کلیپ های گروه هم که به وضوح و به شدت وجود همچنین تفکراتی را تایید می کند.

ولی مینارد قدمی فراتر نهاده و در اکثر کنسرت ها یا پشت به طرفداران است یا در فاصله‏ای از سن قرار گرفته یا بقدری در تاریکی ها خود را مخفی کرده که گاهی اوقات اصلا قابل مشاهده برای کسی که در کنسرت حضور دارد نیست چه به رسد به ما. ولی نکته عجیب تری که در طرز تفکرات این گروه مشاهده شده است این است که که اعضای این گروه ( نه همه اعضا ) تنــفر خاصی از وجود دوربین در اجرای خود دارند که این امر هنوز برای من و خیلی از طرفداران به صورت یک علامت سوال بزرگ درآمده است.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ Ænima ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بخشی از نوشته های روی جلد آلبوم Aenima:

"... تیموتی لری یگ گونه ژنتیکی را شناسایی کرد که چرخه حیات آن شروع به فعالیت کرده است و آنها را "فوتانت" نامید. فوتانت ها حاصل یک انتخاب طبیعی هستند تا با پذیرش خطرات از میان مشخصه های ژنتیکی شان و وفق دادن خود برای اکتشاف آینده، ابقاء و ادامه حیات را تسهیل کنند. اگر محیط آزادی فراهم نکنیم تا پیدایشی اینــچنیــنی مثبت شناسایی شود و در آن فعالیت کندو پس مانده از آگاهی و نوع باارزش جدا نشود، ما از سرمایه نژادی حیات بخش محروم خواهیم شد. هر زمان دانشمند، فیلسوف، هنرپیشه یا ورزشکار، نگرش ما را به زمینه جدیدی جلب می کند، نوع آدمی پیشرفت می کند. مراسم ساحری شیوه های از ریاضت ها و تمرین هایی است که در جهت فعال کردن بخشی از ذهن که ممکن است به طور طبیعی هرگز استفاده نشود (حدود 85 %). جادوگر حقیقی هرگز در مراسم پرستش جانش را فدا نکرده، خون بز ننوشیده (اشاره به شیطان پرستان) یا نقشی از دیگر افسانه ها ی پرستش را ایفا نکرده است. این گونه رفتار ها مربوط به ایمان آورندگان متحجر، متعصب و روانی است که که شما روزانه در تلویزیون می بینید. با رها کردن بمب بر سر مردم آنها را بانام خدا می کشند.

اعتقادها خطرناکند و کارکرد ذهن را متوقف می‏کنند. ذهن بدون کارکرد همانند بالینی مرده است، به هیچ ایمان آورید ."

و در پایان، تول و شخص مینارد از شما خواستار این نیست که خودتونو شکل تول در بیارید پوسترهاش رو 4 تا 4 تا بزنید سینه دیوار، تی شرت تول بپوشید و افتخار کنید که تول گوش می کنم. تول می خواهد که تول بــیــندیـشیـد.

  • Animism: انی میسم

  • Anima: انیما

  • Aenima: ای نیما

  • Animus: ای نموس

کلمه "انی میسم" برگرفته از کلمه لاتین "انیما" به معنای نفس یا روح، اعتقاد به وجود روحانی است.
در بین زیست شناسان و روانشناسان، انی میسم به دیگاهی بر می گردد که طبق آن ذهن انسان ماهیتی غیر مادی دارد که با این حال از طریق مغز و سیستم عصبی با یدن دارای منش و واکنش است.
بر اساس یک نظریه فلسفی "انی میسم" معمولا پانسیشیسم گفته می شود. این نظریه می گوید تمام موضوعات و اشیاء در دنیا دارای ماهیت درونی یا روان شناختی هستند. روان شناساس و شیمی دان آلمانی قرن هجدهم "جرج ارنست تال" کلمه "انی میسم" را آفرید تا نظریه خود را توصیف کند که براساس این نظریه روح برای پیشرفت اندامی و جسمی، امری حیاتی اساسی و مهم است.
به هر حال از اواخر قرن قرن نوزدهم موضوع بحث به طور اساسی با مباحث انسان شناسی و روابط انسان و خدا آمیخته شد و انسان شناس انگلیسی سر ادوارد بارنت تیلور کسی بود که اساس و بنیان اعتقادات اولیه را در مباحث مربوط به انی میسم وارد کرد.

به عنوان یک آلبوم، "ای نیما" دائما با مو ضوعات همچون تغییر، از نو متولد شدن، تخریب و باز سازی، واقع بینی و" شروع نو و متفاوت " سرو کار دارد. نام آلبوم نیز ریشه در روانشناسی "کارل گوستاو یونگ" دارد.
"ای نیما " تجلی جنس زن می باشد که در "ناخود آگاه مشترک ذهن" مردان حضور پیدا می کند.
("ناخود آگاه مشترک ذهن" در روانشناسی یونگ قسمتی از ذهن ناخود آگاه انسان است که از زمان تولد وجود دارد و ریشه در خاطرات و عقاید و تفکرات اجدادی داشته و در تمام انسانها وجود دارد.)
"ای نیما" شاید به عنوان یک جنس مونث جوان که خیلی بی اختیار و غریزی رفتار می کند، یا به عنوان یک جادوگر یا به عنوان "مادر زمین" نمایان می شود.
(مادر زمین در افسانه شناسی به عنوان اله باروری و زایینده زندگی معرفی می شود.)

"ای نیما" یا "ای نموس" یک الگوست که شما از طریق آن با "ناخود آگاه مشترک ذهن" به طور کلی ارتباط برقرا کنید، در درجه بالاتر اون رو درک کنید. چرا که این الگو در زندگی مشترک مسئولیت خطیری را بعهد دارد.

حرف “E” که به شکل Æ استفاده شده است چیزی شبیه به (طنز) است که به کلمه Enema ربط داده شده است (Enema مایع ضد عفونی کننده ای است که به انتهای روده بزرگ جهت پاکیزه نمودن تزریق می شود.)
در واقع معنی و مفهوم آن وقتی پدیدار می شود که شما آن را به عنوان یک شتشو دهنده ذهن و یک از بین برنده تـنش های عصبی در جهت آماده سازی یک ذهن روشن و باز، قلمداد کنید.

به عبارت ساده تر Ænima سمبلی است که وظیفه شتشوی تفکرات و عقاید جویده نشده ای که از اجدادتان به ارث برده اید را بر عهده دارد. در بیانی باز هم ساده تر، شما باید الگو و سرمشقی که Ænima (خود کلمه مهم نیست، شما هر نام دیگری میتوانید بر این الگو و روش بگذارید) نامیده می شود را هر چه عمیق تر درک کنید و وقتی درک حاصل شد اون رو بکار ببندید تا ذهنتان را که مملو از تفکرات قدیمی و کهنه و بیهوده است، شستشو دهید. اینجاست که شما ذهنی آماده و روشن را برای درک و فهم بهتر مسایل زندگی در اختیار دارید.

 

+ نوشته شده توسط : کم عقل

 


دوشنبه 22 بهمن 1386

نتیجه Grammy Awards 08

یکسری از شما دوست داشتید که تول برنده بشه و جایزه رو ببره و یکسری هم نه... که در نهایت تول برنده نشد.

دوستان در این که اگر تول برنده می شد بهتر بود شک نکنید. اما اگر برنده می شد از چه گروههایی برده بود؟ گروههایی مثل Evanescnece و Foo Fighters که اصلا قابل مقایسه با تول نیستند یا به طور دقیق تر آهنگ The Pot با آهنگ Sweet Sacrifice گروه اونسنس و امثال این مقایسه می شد که چیز خنده داریست! البته از نظر ما که طرفدار گروه تول هستیم. به هر حال برنده Grammy 2008 در قسمت Foo Fighter ،Best Hard Rock Performance اعلام شد.

در این عکس هم مینارد و دنی کری را میبینید که در Grammy حضور داشتند.

- لیست کامل نامزدها و برنده ها در تمام بخشها (تول در Category 17)

 


سه شنبه 27 آذر 1386

Vicarious

بالاخره پس از مدتها انتظار اولین ویدیو از آلبوم "10000Days" برای آهنگ "Vicarious" امروز رسمأ منتشر شد. در توصیف ویدیو چیزی نمیتوان گفت! خودتان باید ببینید ... این ویدیو مثل کارهای قبلی گروه فوق العاده است. عکس زیر جلد DVD این محصول می باشد. خبرهایی از ویدیو بعدی گروه هم به گوش می رسد ... اما فعلا قطعیت ندارد.

این DVD به ترتیب شامل :

  1. Vicarious” Video - 8:47“
  2. Audio Commentary by David Cross
  3. The Vicarious Documentary - 40:46
  4. Story Boards - 1:17
  5. CoSM” (Alex and Allyson Grey Chapel of Sacred Mirrors) - 4:09“

- تصاویری از ویدیو

- تماشای ویدیو در سایت یوتیوب

- دانلود ویدیو - تورنت (150 مگابایت)

 


یکشنبه 25 آذر 1386

Grammy Awards 2008

نامزدهای Grammy Awards 2008 اعلام شدند و تول هم به بخش Best Hard Rock Performance برای آهنگ "The Pot" راه پیدا کرد. نتایج 10 فوریه 2008 یا 21 بهمن اعلام می شود. امیدواریم تول برنده جایزه باشد چون سایر نامزدها اصلا قابل مقایسه با تول نیستند البته از نظر ما طرفداران تول اینطوره!

نامزدهای بخش Best Hard Rock Performance :

Sweet Sacrifice
Evanescence
Track from: The Open Door
[Wind-up Records, LLC]

The Pretender
Foo Fighters
[Roswell/RCA Records]

I Don't Wanna Stop
Ozzy Osbourne
Track from: Black Rain
[Epic]

Sick, Sick, Sick
Queens Of The Stone Age
Track from: Era Vulgaris
[Interscope Recods]

The Pot
TOOL
Track from: 10,000 Days
[Volcano]

- سایت Grammy Awards

- لیست کامل نامزدها در تمام بخشها (تول در Category 17)

 


چهارشنبه 2 آبان 1386

ویـدئو جـدید

ویدئو جدید گروه برای آهنگ "Vicarious" می باشد. این ویدئو 27 آذر ماه عرضه می شود.

تصویری از این ویدئو را در زیر مشاهده می کنید.

 


پنج شنبه 7 تیر 1386

. معرفـی سایـت .

سلام به همهی شما دوستداران و طرفداران گروه تـول!

این سایت برای طرافداران فارسی زبان گروه تـول طراحی شده و امیدواریم که شماهم ما را همیاری کنید. در این پست برای آشنا شدن شما با سایت به معرفی قسمتهای آن می پردازیم:

- Home :  تمامی اخبار جدید مربوط به گروه در این قسمت (یعنی همین صفحه) قرار خواهد گرفت.

- TOOL : که به 3 قسمت Biography (بیوگرافی گروه)، Discography (آلبومها و آهنگهای منتشر شده توسط گروه) و Videography (ویدئوهای ساخته شده توسط گروه) تقسیم می‌شود.

- Band :  اعضای گروه در این قسمت معرفی شده‌اند.

- Media : این قسمت از سایت، خود به 3 قسمت Audio (گوش دادن یا دانلود آهنگهای گروه)، Video (تماشا یا دانلود ویدئو های گروه) و Galley (مشاهده یا دانلود عکسها، جلد آلبوم‌ها و والپیپرهای گروه) تقسیم می‌شود.

- Lyric : برای دستیابی به کلیه متون و اشعار آهنگ‌های گروه، به این قسمت مراجعه کنید.

- Translate : در این قسمت ترجمه اشعار آهنگ‌های گروه قرار داده شده است. (در حال تکمیل)

- Contact US : این قسمت برای ارتباط شما با ما است.

 


 

Home | TOOL | Band | Media | Lyric | Translate | Contact US

                                                     Copyright © 2007 - 2010 toolband.persiangig.com. All rights reserved.